فراخوان جشنواره سفر به شاهنامه منتشر شد. تاکنون به شاهنامه سفر کرده ای؟ می دانی شاهنامه سرزمینی پر از شگفتی است که می تواند درسهای بزرگی داشته باشد؟ می دانی در سفر است که به پختگی می رسی و بسیار می آموزی ؟ آن هم سفری از جنس شاهنامه؟ دوست داری سفر به شاهنامه را آغاز کنی و از نزدیک رستم، تهمینه، سهراب، گردآفرید، سیاوش، جمشید، ایرج و … را ببینی ؟
دوست داری برای به دست آوردن تجربیاتی که می تواند بر زندگی و رفتار تو اثر بگذارد به شاهنامه سفر کنی؟ ما فکر می کنیم این سفر به رشد و خلاقیت تو کمک خواهد کرد چرا که تو را وارد دنیایی بی مانند می کند که هر گوشه آن تجربه ای گرانبها است. پس به دنیای شاهنامه سفر کن، برای ما از تجربیات خود بگو و هر آنچه که دیده ای را برایمان به تصویر بکش. اگر رستم، رخش، گردآفرید، تهمینه و … را دیدی آنها را با نقاشی خود ماندگار کن. بگذار همه بدانند زنان و مردان شاهنامه همچنین قهرمانان و پهلوانان آن چه سیمایی دارند. بگذار ارمغان سفر تو به شاهنامه نقاشی های زیبایی باشد که ماندگار شده و در کتابی در سراسر جهان پخش می شود.
در سفر به شاهنامه می توانی به رستم، سیاوش، ایرج، تهمینه، سیندخت، گردآفرید، گیو، گودرز و … نامه بنویسی. با آنهاسخن بگو. به فردوسی نامه بنویس و با او سخن بگو. بگذار سفر به شاهنامه پر شود از نامه ها و سخنانی که تو با پهلوانان و زنان و مردان شاهنامه خواهی داشت.
از شاهنامه داستان بگو، برایمان بنویس دنیای شاهنامه و داستان های آن را چگونه دیدی و در سفر به شاهنامه بر تو چه گذشت. همچنین می توانی براساس شاهنامه داستانی نو را روایت کنی. ما داستانت را میخوانیم، منتشر می کنیم و به بسیاری خواندنش را پیشنهاد می کنیم.
اکنون سفر به شاهنامه را آغاز کن …
نخستین جشنواره بزرگ سفر به شاهنامه
(ویژه کودکان و نوجوانان)
با هدف آشنایی با شخصیت ها و داستانهای شاهنامه، لمس دنیای شاهنامه و همراه شدن خلاقانه کودکان و نوجوانان در داستانهایی که می توانند مفاهیم ارزشمندی را در پی داشته باشند، باشگاه شاهنامه پژوهان، باشگاه نقالان، پویش فردوسی، نوروز، انجمن شاهنامه خوانی و شاهنامه پژوهی دانشجویان ایران (اشا)، انجمن شاهنامه بابل (سروسهی) با همکاری نشر باد برگزار می کنند :
موضوعات جشنواره :
داستان کوتاه نقاشی (براساس شاهنامه و شخصیت های آن)
_نامه به فردوسی و شخصیت های شاهنامه

گاهشمار جشنواره :
مهلت ارسال آثار تا پایان فروردین ۱۴۰۰
داوری آثار اردیبهشت ۱۴۰۰
_نمایش و انتشار آثار برگزیده در اردیبهشت ۱۴۰۰ در تارنمای باشگاه شاهنامه پژوهان ، تارنمای باشگاه نقالان و دیگر رسانه ها

همچنین آثار برگزیده در دفتر(کتاب) سفر به شاهنامه چاپ می شوند
شرایط شرکت در جشنواره :
کودکان و نوجوانان تا سیزده سال می توانند در این جشنواره شرکت کنند. داستان ها نباید بیش از هشتصد کلمه داشته باشند.
داستان ها می توانند اقتباس یا برداشت آزاد از شاهنامه باشند. هر فرد می تواند سه داستان به جشنواره ارسال کند
هر فرد می تواند سه نقاشی به جشنواره ارسال کند. نقاشی ها باید روی کاغذ های A4 کشیده شوند.
اصل نقاشی های برگزیده از سوی دبیرخانه جشنواره دریافت خواهد شد. نامه به فردوسی و شخصیت های شاهنامه نباید بیش از ۳۰۰ کلمه باشد. هر فرد می تواند سه‌نامه به فردوسی و یا شخصیت های شاهنامه بنویسد.
آثار ارسالی نباید پیشتر در جشنواره و یا مسابقه ای شرکت داده شده باشند. جشنواره اجازه استفاده از آثار ارسالی را در رسانه ها، نشریات، کتاب جشنواره و … خواهد داشت

به سه برگزیده نخست لوح تقدیر و تندیس فردوسی پیشکش می شود
به سه فرد شایسته تقدیر لوح سپاس و تندیس رستم پیشکش خواهد شد
به تمامی شرکت کنندگان گواهی شرکت در جشنواره داده خواهد شد
ایمیل جشنواره :
shahnameh_pajohan@yahoo.com
همچنین اخبار جشنواره را از تارنماهای زیر دنبال کنید :
Www.shahnamehpajohan.ir
www.bnaghal.ir
www.nowruzmedia.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.